TİM Başkanı İsmail Gülle: İhracatta olumlu bir grafiğe imza atıyoruz | Esnaftanbul.com

TİM Başkanı İsmail Gülle: İhracatta olumlu ...

TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) Başkanı İsmail Gülle açıklamalarda bulundu. İsmail Gülle, küresel ...
TİM Başkanı İsmail Gülle: İhracatta olumlu bir grafiğe imza atıyoruz

TİM Başkanı İsmail Gülle: İhracatta olumlu bir grafiğe imza atıyoruz

TİM Başkanı İsmail Gülle: "İhracatta olumlu bir grafiğe imza atıyoruz"

TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) Başkanı İsmail Gülle açıklamalarda bulundu. İsmail Gülle, küresel ticaretteki zorlu sürece rağmen Türkiye olarak ihracatta çok olumlu, pozitif grafiğe doğru emin adımlarla yürüdüğünü belirtti. 

"İhracatçılar olarak bizler Yeni Ekonomi Programı ile çizilen yol haritasının, büyüme, istihdam, enflasyon ve cari denge beklentilerine uygun olarak 2020 yılının ilk çeyreği itibariyle Türkiye ekonomisinde yeni bir değişim sürecini sırtlayacağını öngörüyoruz. " dedi.

Ekim ayı ihracat rakamları açıklandı. Açıklama için yapılan basın toplantısına Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da katıldı. Toplantı Pamukkale'de bir otelde düzenlendi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı, Denizli'nin dışa açık ve ihracata dayalı sanayileşme başarısıyla gelişim sürecindeki tüm kentlere örnek gösterildiğini belirtti.

Tekstil, turizm, mermer sektörlerinde dünyanın her yerinde boy gösteren Denizli'li firmaların küresel rekabetin önemli birer oyuncusu haline gelmeye başladığını aktaran İsmail Gülle, havlu ve bornozda ülke ihracatının yaklaşık üçte birini tek başına karşılayan kentin pamuklu tekstil alanında önemli merkezlerden biri haline geldiğini anlattı.

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı, küresel piyasalarda korumacılık rüzgarlarının etkilerini sürdürmeye devam etmekte olduğunu, küresel yatırımların karşı karşıya kaldığı durağanlık sonucu halihazırda zaten negatif seviyelere inen faiz oranlarının daha da inebileceği beklentisinin piyasalara hakim olduğunu vurguladı.